Font Size

Cpanel

Kto sme?

Slovenská únia podporovaného zamestnávania vznikla v máji 2004 ako odozva na potrebu zastrešovať a obhajovať záujmy a ciele organizácií a jednotlivcov, ktoré sa zaoberajú podporovaným zamestnávaním. V súčasnosti združuje 31 agentúr podporovaného zamestnávania na Slovensku.

Čo chceme dosiahnuť?

Slovenská únia podporovaného zamestnávania je občianske združenie, ktorého poslaním je formulovať, šíriť a podporovať myšlienku a filozofiu podporovaného zamestnávania na Slovensku.

Podporované zamestnávanie je časovo vymedzený komplex služieb, ktorého cieľom je podporovať klientov, aby si našli prácu a udržali si miesto na otvorenom trhu práce za rovnakých platových podmienok. Podporované zamestnávanie je určené  osobám znevýhodneným na trhu práce, ktoré pre získanie a udržanie pracovného miesta potrebujú dlhodobú podporu priamo na pracovisku. Podpora je poskytovaná podľa individuálnych schopností a potrieb konkrétneho človeka.

Našim cieľom je...

 • Združovať poskytovateľov služieb podporovaného zamestnávania a podporovateľov filozofie podporovaného zamestnávania.
 • Vytvárať metodiku podporovaného zamestnávania a štandardov kvality služieb podporovaného zamestnávania v súlade s požiadavkami Európskej únie podporovaného zamestnávania, priebežne ich aktualizovať na základe nových poznatkov a skúseností a dbať na ich uplatňovanie členmi SÚPZ.
 • Podporovať vznik a rozvoj nových poskytovateľov služieb podporovaného zamestnávania.
 • Presadzovať a obhajovať podporované zamestnávanie ako súbor služieb, bez ktorých sa otvorená spoločnosť nezaobíde.
 • Byť aktívnym členom Európskej únie podporovaného zamestnávania (European Union of Supported Employment).
 • Šíriť vzdelanosť v odbore podporovaného zamestnávania so zvláštnym dôrazom na potreby členov.
 • Rokovať so štátnymi inštitúciami Slovenskej republiky, s reprezentantmi mimovládneho sektora, podnikateľskej sféry, zamestnávateľmi atď.

Chcete sa stať členom SÚPZ?

 

Kontakt

 • Slovenská únia podporovaného zamestnávania
  Panenská 29
  811 03 Bratislava
  Mob.: +421 905 785 200
  E-mail:  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Náš TIP

SÚPZ je partnerom  projektu Deinštitucionalizácia zariadení sociálnych služieb - Podpora transformačných tímov. Viac info TU.

Nachádzaš sa tu: Home O nás Kto sme?